Jak se dostat do cizího účtu?

Zadáváte inzerát, online si objednáváte dodatečné služby, převádíte peníze na svůj profil, platíte kartou online. Rozdáváte své soukromé údaje, přitom jinde si dáváte pozor a třeba na rodné číslo nenecháte nikoho se ani podívat.

Internet nám sice šetří čas i peníze, ale stává se i rájem pro hackery a podvodníky. Na blogu souki.cz ukázal Petr Soukup názorně všem, jak nakoupit za cizí peníze. Stejný návod lze jednoduše použít i pro získání citlivých informací z jiných nezabezpečených webů.

Kdekoli zadáváte své osobní údaje (jméno, telefon, údaje k nemovitosti, platební údaje), kontrolujte, zda je stránka zabezpečena pomocí šifrovaného přenášení dat. Poznáte to tak, že na všech stránkách je předpona https.

ukazka zabezpeceni

ukázka zabezpečení v různých prohlížečích

 

Důležité je zabezpečení na celých stránkách, částečné zabezpečení, např. po přihlášení do uživatelského účtu nic neřeší – vaše údaje vč. hesla jsou pro hackery volně k mání.

Celý článek „Jak jde na Alza.cz nakoupit za cizí peníze“ naleznete zde. Výsledkem bylo zabezpečení Alza.cz pomocí https po celém webu.

zlodej s notebookem

FOTO: reddit.com

You may also like...

Napsat komentář