Reality show: milionářem z dražby

tv-storage-wars01Dražebníci kupují sklady s předem neznámými věcmi: objeví dávno ztracené poklady nebo je čeká jen zajíc v pytli? Reality show plnou emocí, tajemství a napětí si Amerika doslova zamilovala. Pořad se těší popularitě i u nás.

Nepotřebné věci můžete v USA uložit elegantním způsobem v tzv. storage, běžně využívaných, snadno dostupných skladech. Uložení věcí v klimatizovaném, střeženém skladu je dobrou alternativou placení pronájmu většího bytu nebo garáže, kde byste na nájemném za větší nemovitost zaplatili podstatně více než za pronájem skladu. Co se stane s věcmi ve skladech, za které nájemci neuhradí nájemné?

Po měsíci neplacení nájmu dostane nájemník výzvu k zaplacení. Pokud neuhradí nájemné v požadovaný termín a o své věci se nehlásí, propadá majetek do dražby. Po 3 měsících jsou věci vydraženy.

Kdy se vyplatí uskladnit věci mimo domov, ve skladech?

Jak taková dražba probíhá?

Pravidla jsou natolik zajímavá, že se z dražeb skladů stala velmi zajímavá a strhující reality show. Na obranu provozovatelů skladů je potřeba zdůraznit, že jejich zájmem není získat a moci vydražit vaše věci. Nájemce má mnohokrát šanci nájemné uhradit a věci si převzít, dražba je nejzazší možností, jak řešit situaci, kdy se k věcem nikdo nehlásí. K dražbám dochází asi v 1-2 % případů. Pravidla dražeb jsou roky stejná, dražby začaly být sledované a atraktivní jen díky pořadům, které se tématu dražeb skladů začaly věnovat.

Self storage, osobní sklady

Reality show jako štěstí z pouti

Pořady jsou postavené na fascinující nejistotě. Vždy se draží celý skladovací prostor, nikoliv jednotlivé věci zvlášť. Účastníci dražby mají možnost sklad prohlédnout pouze pohledem od dveří, nesmí věci prohlížet a vstoupit dovnitř. Nikdy tedy přesně neví, co získá, jakou mají věci hodnotu. Výběr se tak podobá losování štěstí z pouti. To, co najdete ve vydraženém skladu, může být kupa odpadů, ale také velmi zajímavé, cenné či historické předměty.

Formát reality show tak uchvátil mnoho lidí, kombinuje tajemno, překvapení, nahlížení do soukromí cizích, neznámých lidí a otázkou je, zda neudělá dalšího obyčejného Američana milionářem. Vše je možné a záleží jen na štěstí či intuici kupujícího.

Reakce na reality show Storage wars jsou rozporuplné, někteří pořad milují, někteří tvrdí, že je vše zinscenováno a nevěří, že příběhy jsou autentické. Nicméně hodnocení českých (a slovenských) fanoušků je velmi pozitivní, 74 % na csfd.cz je velmi slušné, které se podaří jen málokterému filmu či pořadu. Nejste také zvědavi, co se skrývá za dalšími dveřmi skladu plného věcí bez majitele?

You may also like...

Napsat komentář